Agencja interaktywna – jak założyć?

Agencja interaktywna zajmuje się głównie kreowaniem wizerunku firmy w przestrzeni internetu. Związku z tym, że internet przeżywa swój rozkwit i z roku na rok nabiera większego znaczenia w życiu użytkowników firmy reklamujące się w internecie mają możliwość dotarcia do wielu osób. Agencja interaktywna świadczy usługi dla klientów biznesowych z zakresu:

  • tworzenia serwisów internetowych, sklepów internetowych, stron firmowych,
  • prowadzenia kampanii internetowych,
  • prowadzeniem kampanii reklamowych w mediach społecznościowych,
  • planowaniem kampanii reklamowych na portalach internetowych,
  • zakupem przestrzeni reklamowej w internecie,
  • analityki internetowej.

Zakres świadczonych usług można rozszerzać, aby być konkurencyjnym.

Wymagania wstępne w celu założenia agencji interaktywnej. 

Działalność agencji interaktywnej nie jest regulowana i osoba, która chce założyć agencje interaktywną nie musi posiadać zezwoleń. W celu założenia agencji interaktywnej należy złożyć wniosek do urzędu gminy/miasta gdy chcemy prowadzić agencje w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub do sądu gdy agencja będzie prowadzona w formie spółki( z wyłączeniem spółki cywilnej). Agencji interaktywnej nie należy prowadzić w formie spółki partnerskiej.

Dalsze kroki po złożeniu wniosku.

Po złożeniu wniosku należy udać się do urzędu skarbowego w celu deklaracji formy opodatkowania i sposobu rozliczeń z urzędem skarbowym(miesięcznie czy kwartalnie), a następnie do zakładu ubezpieczeń społecznych w celu zgłoszenia się do ubezpieczenia społecznego. Jeżeli w prowadzonej działalności gospodarczej będziemy chcieli korzystać z osobnego konta bankowego to musimy udać się banku w celu założenia firmowego rachunku bankowego.

Wymagania lokalowe dla agencji interaktywnej.

Prowadzenie agencji może odbywać się we własnym domu, mieszkaniu czy wynajętym lokalu. Agencja może być prowadzona w biurze coworkingowym. Na początku działalności należy do wydatków podchodzić ostrożnie i jeżeli chodzi o lokal to warto rozważyć własny dom lub biuro coworkingowe.

Co jest potrzebne agencji interaktywnej. 

Do prowadzenia agencji będzie potrzebny sprzęt komputerowy, telefon, dostęp do internetu oraz odpowiednie oprogramowanie.

Dobrze prowadzona agencja może się nam opłacić. Warto zaznaczyć, że rosnące znaczenie internetu sprzyja prowadzeniu agencji interaktywnej.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *